Zeitgeist

Giriş

Düşündüklerimizi, anladıklarımızı, nereden geldiğimizi ve bundan sonra ne yapacağımızı daha derin araştırdıkça bize ne kadar çok yalan söylendiğini göreceksiniz. Dünyadaki her kurum tarafından kandırıldık.

İçeriği, belgeselin Türkçe altyazısından aldım.

Bir dakika durun ve dini kurumların neden bu dünya üzerinde işlerine karışılmayan tek kurum olduklarını düşünün.

Dini kurumlar, dünyadaki pisliğin merkezindedir. Dini kurumların hepsi, devletinizi ve hükümetinizi kuran size bu yozlaşmış eğitim sistemini getiren ve uluslararası banka kartellerini kuran bir avuç insan tarafından oluşturuldu. Çünkü siz ve aileniz, efendilerinizin umurunda değilsiniz! Onların umursadıkları tek şey, her zaman olduğu gibi sadece bu koca dünyaya hükmetmek.

Bizler gerçeklerden uzaklaştırılıp evrendeki ilahi bir gücün varlığına, Tanrı denen adama inandırıldık. Tanrı’nın ne olduğunu bilmiyorum ama ne olmadığını biliyorum.

Kendinizi gerçeği görmek için hazırlayıp, sonu nereye varırsa varsın, ucu kime dokunursa dokunsun gerçekten madalyonun öteki yüzüne bakmak isterseniz yolun bir yerinde ilahi adalete kafa tuttuğunuzu fark edersiniz.

Kendinizi ne kadar çok eğitirseniz çevrenizdeki olayları o kadar iyi kavrarsınız. Her şey daha açık gözükür ve etrafınızdaki yalanları görmeye başlarsınız.

Gerçeği bilmeniz gerekiyor, gerçeği aramanız gerekiyor.

— Gerçek sizi özgür kılacak. “Jordan Maxwell”

— Gerçeği otorite olarak kabul etmek yerine otoriteyi gerçek kabul edenler için bu çok zor olmalı. “G. Massey (Mısır Bilimci)”

Çünkü size gerçeği söylemeliyim, dostlarım size gerçeği söylemeliyim.

Konu saçmalığa geldiğinde, büyük, en büyük saçmalığa, gelmiş geçmiş en büyük yalan vaatler ve abartılı iddialar şampiyonuyla karşılaşırız: Din.

Bir düşünün. Din, insanları gökyüzünde yaşayan görünmez bir adam olduğuna ikna etmeye çalışır, her yaptığınızı izler, her gününüzün her bir dakikasını. Ve bu görünmez adamın, yapmamanızı istediği 10 şeyi içeren özel bir listesi vardır. Eğer bu 10 şeyden herhangi birini yaparsanız, sizi ateşlerle dolu dumanlı, yakıcı, işkenceli, ıstıraplı özel bir yere gönderir. Acı çekmeniz, yanmanız, boğazlanmanız, çığlık atmanız ve ağlamanız için bir yer. İlelebet ve zamanın sonuna kadar!

Ama o sizi seviyor. “,

Sizi seviyor ve paraya ihtiyacı var! Her zaman paraya ihtiyacı var! O en güçlü, en kusursuz, en bilge, en âlim, ama nedense parayı elinde tutamıyor! Din milyar dolarlarla oynar, hiç vergi ödemez ve her zaman daha fazlasını ister.

Şimdi, gerçekten iyi bir saçmalığa değindik.

Kutsal saçmalık! George Carlin – 1937-2008

You may also like...

Bir yanıt yazın