Zeitgeist Addendum

Giriş

Parasal sistem ve çöküşü, John Perkins (ajan – ekonomik tetikçi) ile röportaj, Jacque Fresco tarafından üretilmiş Venüs Projesi ve doğa kanunları ile iç içe yaşam.

İçeriği, belgeselin Türkçe altyazısından aldım.

-Eski (düzen/yapı) ırkçı, cinsiyetçi ya da dinci şovenizme hitap ediyor, milliyetçilik ateşini körüklemek artık işe yaramamaya başlıyor. (Carl Sagan)

-Kim olduğum, iyi mi yoksa kötü mü olduğum meselesi veya başarılı olup olamadığım, bunların tümü yol boyunca öğrenilmekte. Bu sadece bir yolculuk Ve istediğimiz herhangi bir zamanda değiştirebiliriz. Bu sadece seçim. Çaba, çalışma, iş, para biriktirmek değil. (Bill Hicks)

-Fark ettim ki oyunu yanlış anlamışım. Oyun hâlihazırda ne olduğumu bulmaktı. (Dr. Richard Albert)

-İnsan bilincinde radikal bir devrim meydana getirmenin ne kadar önemli olduğunu görüyorduk. Bu kriz bir bilinç krizidir. Öyle bir kriz ki, artık, eski kuralları, eski kalıpları, eskiden kalma gelenekleri kabul etmiyor. Ve dünyanın bunca sefalet, çatışma, yıkıcı zulüm, saldırganlık vesaire ile bugünkü haline bakınca… İnsanlık hala eskiden olduğu gibi. Hala zalim, zorba, saldırgan, aç gözlü, rekabetçi ve bu hatlar ekseninde bir toplum inşa etmiş.

You may also like...

Bir yanıt yazın